menu خانه دوره ها آزمون ها راهنما درباره ما ارتباط با ما ورود عضویتدرباره ما

آیکیوسان یک پلتفرم آموزشی هوشمند آنلاین است که افراد از سراسر ایران می توانند از یادگیری با آن لذت ببرند!!


امروزه دانش آموزان و دانشجویان زیادی با مساله­ تعدد منابع و موسسات آمادگی کنکور مواجه هستند. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان با توجه به زمان کم و مضیقه ی مالی، نیازمند دسترسی سریع به یک منبع معتبر و ارزان جهت یادگیری و مرور درس­هایشان هستند. علاوه بر آن، دسترسی به بسیاری از اساتید خبره و آوازه نام کاری سخت و تقریبا نشدنی است.

    خوشبختانه در عصری زندگی می ­کنیم که تکنولوژی به مرحله ی شکوفایی خود رسیده و به تمامی مراحل زندگی ما شکلی دیگر و راحت تری داده است. اینترنت توانسته حتی در هنگام بروز بیماری­های نو ظهور مانند کرونا به یاری بشر بشتابد. کشورهای توسعه یافته ­ای مانند آمریکا در طی سال­های اخیر، بسیاری از بخش­های آموزشی خود را با استفاده از آموزش ­های آنلاین بهبود دادند تا با ادغام دو عرصه­ ی آموزش و تکنولوژی، یک سیستم جدید یادگیری سریع، ایمن و آسان را برای تمامی شهروندانشان ایجاد کنند.

    پلتفرم آموزشی آیکیوسان به یاری پروردگار و به همت تعدادی از دانشجوهای دانشگاه­های برتر ایران از جمله: دانشگاه­ های تهران، صنعتی شریف و تربیت مدرس، بر این عرصه­ ی در هم تنیده­ ی آموزش و تکنولوژی پای گذاشته و پس از یکسال تلاش شبانه روزی نیروی علمی و برنامه نویس، توانسته یک پلتفرم هوشمند آموزشی با نام آیکیوسان را در اختیار هموطنان عزیز ایران قرار دهد تا از آموزش یکسان بهره­مند گردند. همچنین با توجه به وضعیت اقتصادی به وجود آمده برای تمامی اقشار جامعه، تمامی امکانات سایت رایگان در اختیار کاربران سایت قرار گرفته است. در نهایت، دانشجویان و دانش آموزان عزیز با هر سطح مالی، کاملا رایگان می توانند از تمامی دوره­ ها و آزمون ­های مورد نیازشان استفاده نموده و در امتحانات و کنکور، سرافرازی را برای خود، خانواده و کشور به ارمغان بیاورند.روش کاری سایت


با توجه به تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه آکسفورد، بهترین روش جهت تثبیت مطالب در حافظه­ ی بلند مدت، تکرارهای منظم یک مطلب در فواصل زمانی معین می­ باشد. آیکیوسان با استفاده از نتایج این پژوهش، از تعداد توالی­ های بدست آمده از مقالات ذکر شده، دوره­ ها را تنظیم و تعریف کرده است. به عبارت دیگر، تست­­ های آموزشی در فواصل معین و به صورت مداوم بر اساس روند یادگیری هر فرد تکرار می­ شود تا به مرحله­ ی تثبیت 100 درصدی در حافظه برسد.

    ساختار دوره­ ها به صورت نکته و تست تعریف شده­ است و کاربر پس از خواندن هر نکته کوتاه مرتبط با یک مبحث درسی، با تعدادی تست تالیف شده توسط استاد دوره یا تست کنکوری مرتب با همان نکته مواجه می­ شود که این عمل باعث فهم هر چه بیشتر آن نکته به شکل ­های مختلف و یادگیری بهتر می­ گردد. اساتید می­ توانند با خیالی آسوده و تنها با چند کلیک نکته ­ها و وسوالات خود را وارد سایت آیکیوسان کرده و حقوقی دائمی از کاربرانی که عضو آن دوره می­شوند دریافت کنند.

    ساختار آزمون­ ها به صورت تستی تعریف شده است و به کلید رندم کردن سوالات در صورت دلخواه طراح آزمون مجهز شدند. همچنین مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون هم قابل تنظیم توسط طراح دوره می ­باشد. این دو قابلیت به معلمان مدارس و اساتید دانشگاه این اطمینان خاطر را می­دهد که در بازه­ی زمانی معین حین امتحان، دانش ­آموزان و دانشجویان توانایی تقلب کردن را نداشته باشند. در انتهای امتحان پاسخنامه­ ی تمامی دانشجویان یا دانش­ آموزان در پنل کاربری طراح به صورت نمودار با ذکر تعداد جواب­های غلط، صحیح، جواب داده نشده و نهایتاً درصد­کل کسب شده توسط هر کاربر نشان داده خواهد شد.