menu خانه دوره ها آزمون ها راهنما درباره ما ارتباط با ما ورود عضویتراهنما

نحوه ایجاد گروه و عضو گیری

❶  برای تشکیل یک گروه با دانش ­آموزان یا دانشجویان خود بر روی گزینه­ ی ایجاد گروه کلیک کنید.


❷  نام دلخواه گروه خود را وارد نمایید.  مثال: کلاس فیزیک آقای امیری دبیرستان x

❸  توضیحات مربوط به کاربری این گروه را لطفا وارد نمایید.

❹  تصویر مورد نظر خود را برای به عنوان تصویر گروه وارد نمایید.


❺  بر روی گروه کلیک کنید.


❻  دوره ­ی مورد نظر خود را برای اشتراک گذاری انتخاب نمایید.

❼  شما میتوانید با ارسال لینک دعوت به گروه از طریق تمامی اپلیکیشن ­های ارتباطی افراد مورد نظر خودتان را به گروه دعوت کنید.

❽  اگر خواستید دوره ای را از گروه حذف کنید بر روی دکمه حذف از گروه در زیر هر دوره کلیک کنید.


|  بعد از کلیک بر روی لینک دعوت شما، افراد می­توانند با کلیک بر روی عضویت در گروه به گروه شما ملحق شوند.


شمای کلی نحوه عملکرد آزمون

|  نمای برگزاری آزمون. سوالات هر درس در یک صفحه یکجا به کاربر نمایش خواهد داده شد.


|  نتایج آزمون به صورت درصد با احتساب نمره منفی و یا غیر نمره منفی


|  نمایش پاسخنامه 


نحوه ایجاد آزمون و دفترچه

   با کلیک بر روی ایجاد آزمون، شروع به ساختن آزمون خود کنید.


❷  عتوان آزمون خود را وارد کنید. این عنوان در صفحه اصلی آزمون­ ها به کاربران نمایش داده خواهد شد.

❸  تصویر آزمون مورد نظر خود را آپلود نمایید. این کار ظاهر آزمون شما را زیباتر خواهد کرد. لطفا از عکس­های مرتبط با محتوای آزمونتان استفاده نمایید. از گذاشتن تصویر خودتان یا تصاویر نامرتبط بپرهیزید.

❹  در این بخش با بله و خیر مشخص نمایید آزمونی که شما می ­سازید خصوصی باشد یا برای تمامی کاربران قابل رویت باشد.

❺  اگر مایل هستید سوالات به صورت رندم نشان داده شوند از گزینه­ ی بله استفاده نمایید. اینکار باعث جابجا نشان دادن سوالات برای هر کاربر می­شود. اینکار برای معلمان و اساتیدی که قصد برگزاری آزمون­های درسی برای دانش­آموزان و دانشویان خود را دارند بسیار کاربردی می­باشد. چرا که از تقلب حین آزمون جلوگیری می­شود.

❻  اگر می­خواهید برای آزمون شما نمره منفی در نظر گرفته شود گزینه­ ی بله را انتخاب نمایید.  


❼  اگر در قسمت قبل، نوع آزمون خود را خصوصی انتخاب کرده باشید یک پیغام همراه با لینک آزمون برای شما در بالای صفحه نشان داده خواهد شد. این لینک را می­توانید کپی کنید و برای افرادی که تمایل دارید در این آزمون شرکت کنند، ارسال کنید.

❽  شما می­توانید به تعداد دلخواهتان دفترچه بسازید. هر دفترچه می­تواند شامل چندین درس باشد. مثال: دفترچه دروس عمومی (شامل دین و زندگی، فارسی و غیره)، دفترچه دروس اختصاصی و غیره.

❾  برای هر دفترچه یک بازه زمانی می­توانید تعیین کنید که در بالای صفحه برای کابر در حین آزمون نمایش داده خواهد شد و به محض اتمام زمان، دفترچه بسته خواهد شد و دفترچه­ ی بعدی نمایش داده خواهد شد. اگر کاربر زودتر از زمان تعیین شده به سوالات دفترچه اول پاسخ دهد می­تواند گزینه­ ی اتمام دفترچه ­ی اول را بزند و وارد دفترچه­ ی دوم شود.   


❶  پس از تعریف تمامی دفترچه­ های خود بر روی گزینه ­ی دروس در مقابل هر دفترچه به ترتیب کلیک نمایید.


❷  دروس مورد نظر خود را یکی یکی و به ترتیبی که می­ خواهید اضافه نمایید.

❸  پس از ثبت دروس گزینه ­ی بازگشت را بزنید و دروس دفترچه­ ی دوم را هم تعیین کنید. توجه! تا زمانی که دروس تمامی دفترچه ها وارد نشوند سیستم به شما اجازه ­ی وارد کردن و طراحی سوال را نخواهد داد و اخطار می­دهد.


❹  بر روی بخش دروس دفترچه ­ی دوم کلیک نمایید تا بتوانید دروس را تعیین نمایید. 


❺  عنوان درس ­های دفترچه دوم را یکی یکی با ترتیب دلخواهتان وارد نمایید.

❻  سپس بر روی دکمه بازگشت کلیک کنید.


❶  برای شروع وارد کردن سوالات بر روی دروس دفترچه ­ی اول کلیک کنید.


❷  بر روی تعریف سوال اول کلیک نمایید.


❸  دفترچه و درس را انتخاب نمایید.

❹  عنوان سوالتان را وارد نمایید.

❺  اگر عنوان سوالتان همراه با نمودار یا تصویر است آن را در این مکان آپلود نمایید. در صورتیکه عنوان سوال شما دارای فرمول یا فرمت­ های ناخوانا برای سیستم است، از عنوان سوالتان اسکرین شات با کیفیت مناسب تهیه کرده و آن را آپلود نمایید.

❻  متن گزینه­ ی خود را وارد نمایید.

❼ اگر گزینه همراه با نمودار یا تصویر است آن را در این مکان آپلود نمایید. در صورتیکه گزینه شما دارای فرمول یا فرمت­های ناخوانا برای سیستم است، از گزینه اسکرین شات با کیفیت مناسب تهیه کرده و آن را آپلود نمایید. نحوه حذف آزمون ساخته شده

اگر به هر علت تصمیم به حذف آزمون خود داشتید، کافی است نام عنوان آن آزمون را به "حذف آزمون" تغییر دهید. پشتیبانی آیکیوسان در اسرع وقت آن را حذف خواهد کرد.


نحوه دسترسی به ویرایش آزمون ها، مشاهده کارنامه آزمون دهندگان و ارسال لینک آزمون توسط سازنده دوره

|  شما می­توانید در هر زمان به آزمون­ هایی که ساخته ­اید از طریق بخش آزمونها دسترسی داشته باشید و آنها را ویرایش کنید. از گزینه ­ی مشاهده نتایج می ­توانید نتایج تمامی دانش ­آموزان خود را مشاهده کنید. همچنین با استفاده از گزینه ی لینک آزمون شما می توانید این آزمون را برای تمامی افرادی که مایل هستید از طریق شبکه های اجتماعی ارسال نمایید. 


نحوه حذف دوره ساخته شده توسط سازنده دوره

اگر به هر علت تصمیم به حذف دوره خود داشتید، کافی است نام عنوان آن دوره را به "حذف دوره" تغییر دهید. پشتیبانی آیکیوسان در اسرع وقت آن را حذف خواهد کرد.

نحوه دسترسی به دوره های ساخته شده و ویرایش آنها توسط سازنده دوره

|  شما می­توانید به تمامی دوره­ هایی که ساخته اید از طریق پنل کاربریتان دسترسی داشته باشید. پس از ساخت آزمون، منتظر تاییدیه سایت آیکیوسان برای به اشتراک گذاری عمومی دوره بمانید.


شمای کلی نحوه عملکرد دوره

|  کاربر ابتدا نکته را مطالعه می­نماید.


|   بعد از مطالعه نکته آموزشی، تست­های مرتبط با نکته برای کاربر نمایش داده می­شوند.


|  در صورتی که کاربر اشتباه تست را پاسخ دهد، پاسخ صحیح نشان داده خواهد شد. همچنین گزینه­ی نکته آموزشی هم در بالای سوال نمایش داده خواهد شد تا کاربر در صورت تمایل به نکته مربوطه مراجعه کند.


نحوه ایجاد دوره

❶  در پنل کاربری خود با کلیک بر روی ایجاد دوره، ساخت دوره خود را آغاز کنید.


❷  مقطع تحصیلی مورد نظر خود را برای ساخت دوره انتخاب نمایید. دوره ی ساخته شده توسط شما فقط در همین مقطع و رشته مورد انتخابی شما نمایش خواهد داده شد.


❸  رشته مورد نظر خود را برای ساخت دوره انتخاب کنید.


❹  درس مورد نظر خود را برای طراحی دوره انتخاب نمایید. 


❺  عنوان دوره مورد نظر خود را وارد کنید.سعی کنید از عنوانی مختصر و کامل استفاده کنید. مثال: جمع بندی شیمی دهم، فصل 2 شیمی دهم و غیره.

❻  توضیحات مربوط به دوره ی خود را وارد کنید. به طور خلاصه توضیح دهید که محتوای دوره شما چیست. توضیحات معرف دوره شماست پس هرچه کامل و جامع­تر ارایه شود بهتر است.

❼  تگ ­های مربوط به دوره خود را وارد کنید. از کلمات کلیدی مانند نام مقطع، نام رشته، نام درس، نام مدرس و نام آیکیوسان استفاده کنید و آنها را با , از هم جدا نمایید. این کار به دیده شدن بهتر دوره شما هنگام سرچ کمک خواهد کرد. مثال: تجربی, دهم, شیمی, امیر رضایی, آیکیوسان, iqsun, کنکور, کلاس (ترتیب این کلمات اهمیت ندارد)  

❽  تصویر مورد نظر برای نمایش بر روی دوره را بارگزاری نمایید. این تصویر نمای بهتری به دوره ی شما خواهد داد. این تصویر حتما باید مرتبط با محتوای دوره باشد. از گذاشتن تصویر خودتان و تصاویر نامرتبط پرهیز کنید.  


❶  با کلیک بر روی ایجاد مبحث می توانید مباحث هر درس را به هر تعداد دلخواهتان تعریف کنید.


❷  عنوان مبحث مورد نظر خود را وارد کنید. شما قادر هستید به هر تعداد که نیاز دارید این کار را تکرار کرده و مبحث ایجاد نمایید. توجه نمایید که مباحث، معرف میزان اطلاعات موجود در دوره شما می­باشند.


❸  عنوان نکته مورد نظر خود را وارد کنید. هر مبحث می­تواند چندین نکته را در زیر مجموعه خود داشته باشد. به ترتیب با ثبت نکته اول، فضا برای وارد کردن نکات بعدی به شما نشان خواهد داده شد.

❹  متن نکته خود را وارد نمایید. این متن به کاربر به عنوان یک نکته نمایش داده خواهد شد.

❺  اگر نکته شما همراه با تصویر و یا ویدئو است آنها را در این مکان آپلود نمایید.


❻  با کلیک بر روی بخش نکات آموزشی، شما می­توانید نکات آموزشی خود را ویرایش کرده و یا نکته جدید هر زمان که می­خواهید اضافه کنید.

❼  با کلیک بر روی بخش ویرایش، شما می­توانید عنوان مبحث خود را تغییر دهید.

❽  با کلیک بر روی حذف، مبحث مورد نظر حذف خواهد شد.


|نتیجه ی حاصله و فرمت نمایش داده شده به کاربر


❶  برای ساخت سوال بر روی دکمه ایجاد سوال کلیک کنید.

❷ مبحث مورد نظر خود را که برای آن می­خواهید سوال طراحی کنید را انتخاب نمایید.

❸  مشخص کنید سوال شما زیر مجموعه کدام نکته است و برای کدام نکته قصد طراحی سوال دارید.

❹  در عنوان سوال می­توانید نوع سوال خود را مشخص کنید. مثال: تالیفی، کنکوری و غیره

❺  صورت سوال خود را وارد نمایید (توجه نمایید جهت وارد کردن سوالات حاوی شعر، بین هر مصرع از خط فاصله یا اسلش به جای فاصله بگذارید و برای فرمول ها از اسکرین شات استفاده نمایید).

❻  شما می­توانید صورت سوال خود را به صورت اسکرین شات از قسمت آپلود تصویر وارد نمایید. این گزینه برای سوالاتی که دارای فرمت­های غیرقابل پردازش برای سیستم مانند فرمول و معادلات و نمودار کاربرد دارد. از صورت سوال خود به صورت تمیز و با کیفیت بالا اسکرین گرفته و آن را آپلود نمایید. همچنین اگر صورت سوال شما همراه با یک شکل یا نمودار است، ابتدا صورت متنی سوال را در بخش توضیحات وارد نموده و سپس اقدام به آپلود کردن شکل و نمودار آن سوال در بخش تصویر نمایید.


❼  گزینه­ ها را وارد کنید. لطفا به پاسخ صحیح و غلط توجه فرمایید. مکان گزینه­ های یک سوال در هر بار خوانش توسط کاربر جابجا می­شوند. بنابراین کاربر نمی­تواند براساس مکان گزینه اقدام به پاسح دادن سوال تکراری کند.

❽  اگر گزینه­ ها دارای شکل می­باشند، بخش تصویری گزینه را در قسمت تصویر آپلود نمایید. همچنین اگر گزینه برای سیستم قابل پردازش نمی ­باشند مانند فرمول یا نمودارها، از آنها اسکرین گرفته و در قسمت تصویر آپلود نمایید.

❾  پس از کلیک بر روی گزینه ­ی ثبت، پیغام پاسخ ­ها ثبت گردید را در بالای صفحه می­توانید مشاهده نمایید.
مبلغ دریافتی هر مدرس به صورت ماهانه

مبلغ دریافتی سایت آیکیوسان از کاربران سایت مانند دانشجویان و دانش آموزان به صورت پرداخت هزینه اشتراک است و هر دوره ایجاد شده توسط مدرس دارای مبلغ جداگانه نمی باشد. لذا مبلغ دریافتی هر مدرس از اشتراک پرداخت شده توسط دانشجویان و دانش آموزان براساس فرمول زیر محاسبه میگردد.


مبلغ دریافتی هر مدرس = تعداد افراد ویژه رشته (رشته ای که دوره در آن ثبت شده مثل دوازدهم تجربی، ...) ضربدر * 70 درصد هزینه اشتراک ماهیانه (مبلغ اشتراک هم اکنون 50,000 تومان است) ضربدر * تعداد اعضای ویژه دوره مدرس در یک ماه تقسیم بر/ مجموع تعداد اعضای همه دوره های آن رشته (رشته ای که دوره در آن ثبت شده مثل دوازدهم تجربی، ...)

هزینه ساخت دوره و آزمون برای مدرسان

ساخت دوره و آزمون تا هر تعداد کاملا رایگان است.

تا چه زمانی مدرس میتواند از دوره ساخته شده کسب درآمد کند؟

با تنها یکبار ساخت دوره این درآمد دائمی خواهد بود.

تا هر زمانی که دوره در سایت آیکیوسان وجود داشته باشد، براساس تعداد اعضای ویژه آن دوره و طبق فرمول گفته شده در بخش "مبلغ دریافتی مدرس" ، در انتهای هر ماه مدرس مبلغ خود را دریافت خواهد کرد.

چگونه اعضای دوره خود را افزایش دهم؟

اگر شما یک مدرس خصوصی یا مدرس رسمی هستید می توانید دوره ی خود را به دانش آموزان و دانشجویان خود معرفی کرده و پیشنهاد دهید و اعضای دوره خود را افزایش دهید.

مزایای آزمون ها برای شما؟

اگر مدرس خصوصی هستید پیشنهاد میکنیم پس از هر جلسه تدریس خصوصیتان آزمونی طراحی کنید و لینک آن را برای دانش آموزان خود بفرستید. این کار باعث متمایز شدن و برتری تدریس شما نسبت به بقیه مدرسان خواهد شد.

اگر مدرس رسمی مدارس و دانشگاه هستید میتوانید لینک آزمونی که ساخته اید را برای دانشجویان و دانش آموزان خود هم زمان ارسال کنید و یک آزمون همزمان برگزار کنید. همچنین با استفاده از گزینه ی رندم نشان دادن سوالات میتوانید احتمال تقلب را به صفر برسانید. در ضمن با مشخص کردن مدت زمان آزمون خود به طور اتوماتیک پس از اتمام زمان دفترچه ی آزمون برای کاربرتان بسته خواهد شد.

تمامی نتایج دانش آموزان یا دانشجویانتان را به صورت درصد با احتساب نمره ی منفی و یا بدون نمره منفی می توانید به سادگی مشاهده نمایید.

اگر درباره بخشی از سایت سوالی داشتم از کی بپرسم؟

ابتدا به بخش راهنمایی سایت مراجعه نمایید. در بخش راهنمایی مراحل ایجاد دوره و آزمون به طور کامل توضیح داده شده است.

همچنین می توانید در پنل کاربری خود بر روی گزینه ی پشتیبانی کلیک کرده و پیام خود را در قالب تیکت برای ما ارسال نمایید. پشتیبانی سایت شما را راهنمایی خواهد کرد.


آیا فایل ویدئویی هم میتونم آپلود کنم؟

اصل دوره های ما به صورت نکته و تست می باشند. برای بخش نکته ها شما قادر خواهید بود علاوه بر متن و عکس، فایل ویدئویی تا حجم 60 مگابایت آپلود نمایید.

ویدئو نحوه ساخت آزمون و دوره آموزشی در آیکیوسان

برای مشاهده ویدئو آموزشی لطفا اینجا کلیک کنید

uyyy

هموگلوبین از جمله پروتئین هایی است که دارای چندین زنجیره پلی پپتیدی و ساختار چهارم است.

در طی ساختار چهارم پروتئین هموگلوبین، چند زیرواحد در کنار یکدیگر قرار می گیرند (دوتا آلفا و دوتا بتا) و شکل و ساختار نهایی پروتئین ایجاد می گرد.

2⃣در ساختار سوم پروتئین ها، پیوندهای یونی و دی سولفیدی ایجاد می شوند ولی دقت کنید که در ساختار چهارم پروتئین هموگلوبین است که دو یا چند زنجیره پلی پپتیدی در کنار هم پروتئین را تشکیل می دهند.

در ساختار اول همه پروتئین ها فقط پیوند پپتیدی مشاهده می شود، در این مرحله تغییر آمینواسیدها میتواند ساختار و عملکرد پروتئین را تحت تاثیر قرار دهد. در ساختار دوم پروتئین ها، الگوهایی از پیوند هیدروژنی پدید می آید که ساختار مارپیچی و صفحه ای ایجاد میکند ولی به یاد داشته باشیم که در ساختار سوم پروتئین است که پروتئین به یک ثبات نسبی در ساختار خود میرسد. ساختار اول پروتئین- توالی آمینواسیدها: ترتیب قرار گرفتن آمینواسیدها به صورت خطی، ساختار اول پروتئین ها را مشخص میکند. نوع، تعداد، ترتیب و تکرار آمینواسیدها، در ساختار اول هر پروتئین مطرح است.

توضیح: تغییر در نوع آمینواسید (مثلا سیستئین بشه آرژنین) یا تعداد (مثلا قبلا 100 آمینواسید بود الان بشه 120 تا) یا ترتیب (مثلا قبلا آرژنین - سیستئین - متیونین بوده حالا بیشه متیونین - آرژنین-سیستئین ) و یا تکرار آمینواسیدها (مثلا قبلا آرژنین - سیستئین -متیونین بوده حالا بیشه آرژنین-سیستئین - سیستئین - سیستئین - متیونین) همگی باعث میشن که رشته ی پلی پپتیدی نهایی دچار تغییر بشه و پروتئین به پروتئین دیگری یا یک پروتئین ناکارآمد و غیرفعال تبدیل بشه! ساختار اول با ایجاد پیوندهای پپتیدی بین آمینواسیدها شکل می گیرد. (پس اساس تشکیل ساختار اول پروتئین ایجاد پیوند پپتیدی بین آمینواسیدها است).